سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: آیت‌الله اراکی دیپلماسی تقریب را تقویت کرد
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آیت الله اراکی توانسته بود از ظرفیت تقریب شیعه و سنی برای جبهه مقاومت بهترین استفاده را داشته باشد.

سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم با اشاره به خداحافظی آیت الله اراکی از مجمع تقریب مذاهب اسلامی، گفت: در کنار دیپلماسی رسمی، دیپلماسی‌های دیگری وجود دارند که می تواند قدرت یک نظام سیاسی را در عرصه‌های بین المللی افزایش دهد که دیپلماسی تقریب در کشور ما یکی از مهم‌ترین ظرفیت ها بوده است.

وی با بیان اینکه آیت الله اراکی توانسته بود از ظرفیت تقریب شیعه و سنی برای جبهه مقاومت بهترین استفاده را داشته باشد، گفت که در دوره آیت الله اراکی دیپلماسی تقریب تقویت شد.

نقوی گفت: همبستگی رهبران کشورهای اسلامی حول محور مشترکات دینی همواره توطئه های ضداسلامی را خنثی کرده که در این زمینه نیز مجمع تقریب مذاهب اسلامی اقدامات ارزشمندی داشته است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه، مجمع تقریب با تدابیر مقام معظم رهبری و اقدامات مثبت آیت الله اراکی توانست شیعه و سنی را بیش از پیش متحد کند، تصریح کرد: اقدامات آیت الله اراکی در مسیر همدلی و‌ همراهی مسلمانان قابل تقدیر است.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.