شفافیت آراء نمایندگان مجلس لابی پول و قدرت را از بین می‌برد
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم به عنوان موکلان‌ نمایندگان مجلس حق دارند که بدانند وکلای‌شان در موضوعات مختلف کشور، چه نظری دارند، گفت: شفافیت آراء نمایندگان مجلس لابی پول و قدرت را از بین می‌برد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، ضمن موافقت با شفافیت آراء نمایندگان مجلس، گفت: شفافیت آراء نمایندگان موجب می‌شود تا زمینه بروز فساد به حداقل برسد.

وی با تأکید بر اینکه شفافیت آرائ نمایندگان مجلس موجب می‌شود تا لابی پول و قدرت در بین نمایندگان از بین برود، اظهار داشت: از این طریق می‌‌توان امیدوار بود که پول و قدرت در رأی‌آوری نمایندگلن جایگاهی ندارد و وکلای ملت، آراء‌شان را موکلان‌شان به اشتراک می‌گذارند و از طرفی واهمه‌ای از رأی نیاوردن در دوره‌های بعدی انتخابات مجلس ندارند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس، یکی دیگر از مزایای شفافیت آراء نمایندگان مجلس را جلوگیری از دورویی برخی نمایندگان دانست و گفت: بعضا مشاهده شده که برخی نمایندگان مجلس درباره موضوعاتی، طور دیگری رأی می‌دهند و بعد در مصاحبه‌‌ها و اظهارنظرها، مخالف رأی‌شان صحبت می‌کنند.

حاجی‌دلیگانی بیان اینکه هر کجا شفافیت نباشد، فساد ایجاد می‌شود، تصریح کرد: طرحی که در مجلس مطرح شد به لحاظ شفاف‌سازی طرحی ارزشمند برای کشور بود، زیرا مردم از عملکرد حضور، غیاب، اعلام نظر و نظرات نمایندگان‌شان اطلاع پیدا می‌کردند که متأسفانه دوفوریت آن در مجلس رأی نیاورد.

وی با بیان اینکه مردم به عنوان موکلان‌ نمایندگان مجلس حق دارند که بدانند وکلای‌شان در موضوعات مختلف کشور، چه نظری دارند، افزود: نمی‌دان چرا برخی از شفافیت آراء‌شان واهمه دارند؛ مگر مردم نامحرم هستند؟

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: برای مردم اهمیت زیادی دارد که نماینده مجلسی که از مردم رأی گرفته، درباره طرح‌ها و لوایح مختلف چگونه رأی داده و اظهار نظراتش درباره مورد مسائل چه بوده است.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.