عمران خان: آماده میانجیگری میان ایران و آمریکا هستیم
نخست وزیر پاکستان اعلام کرد که در صورت خواست یکی از طرفین و قبول طرف دیگر، اسلام آباد آماده میانجیگری میان تهران و واشنگتن است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از جیو نیوز (اردو)، عمران خان نخست وزیر پاکستان، با اشاره به تبعات خطرناک گسترش تنش در منطقه گفت که کشورش آماده میانجیگری میان ایران و آمریکا، در صورت خواست یک طرف و قبول طرف دیگر است.

عمران خان افزود: پاکستان خواهان برقراری صلح و امنیت در منطقه است و علاقه‌ای به افزایش تنش ها در منطقه ندارد؛ ما اعلام کرده‌ایم که اگر یک طرف درخواست کند و طرف دیگر نیز موافق باشد پاکستان آماده است نقش میانجیگری را ایفا کند.

وی با ابراز نگرانی از به وجود آمدن پدیده تروریستی داعش در افغانستان گفت: طالبان افغانستان یک حزب و جنبش ملی در کشور افغانستان است و آن برای هیچ کشوری خطرناک نیست؛ خظرناک این خواهد بود که اگر مساله افغانستان حل نشود فضا برای تحرک داعش فراهم خواهد شد و همه کشورها دوباره درگیر آن خواهند شد.

دیدار ترامپ با نخست وزیر پاکستانواکنش آمریکا به افتتاح کریدور اقتصادی کرتارپور بین هند و پاکستانگفتنی است دونالد ترامپ در دیدار اخیر با نخست وزیر پاکستان در کاخ سفید بهبود همکاری ها میان دو کشور را به اقدامات بیشتر اسلام آباد مشروط کرد موضوعی که رهبران پاکستان همواره از آن به عنوان اهرم فشار واشنگتن علیه خود یاد می کنند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.