انتقاد نمایندگان مجلس از عدم تحقق بندهایی از بودجه ۹۸
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس نشست عصر امروز این کمیسیون را تشریح کرد.

محمدرضا تابش عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به نشست عصر امروز این کمیسیون، گفت: در جلسه عصر امروز، میزان تحقق و عملکرد منابع پیش بینی شده در بند "الف" قانون بودجه سال‌های ۹۷ و ۹۸ با حضور نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه، صندوق توسعه ملی و وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صمت و کار مورد رسیدگی قرارگرفت.

تصویب تشکیل شورای ملی راهبری در کمیسیون عمران مجلسوی ادامه داد: در این جلسه تاکید شد به دلیل تدوین دیر هنگام آیین نامه‌ها، ابلاغ و تخصیص اعتبارات و تامین یارانه از طرف دولت؛ عملکرد این تبصره در سال ۹۷ ناچیز بوده است.

نماینده مردم اردکان در مجلس درباره مباحث مطرح شده در جلسه اظهار داشت: عضو هیئت عامل صندوق توسعه ملی اعلام کرد که از محل دو هزار و یکصد و هشتاد میلیارد تومان سپرده‌گذاری در بخش آب و کشاورزی و صنایع تبدیلی تنها شانزده درصد از طریق بانک‌های عامل جذب داشته‌اند و از محل هزارمیلیارد تومان سپرده‌گذاری در بخش صنعت و معدن، تنها پنج درصد جذب صورت گرفته است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد: معاون وزیر جهاد کشاورزی هم تاکید کرد که از ۳۴۰۰ میلیارد تومان سهم جهاد کشاورزی مربوط به ۶۴۰۰ طرح که مورد بررسی و تصویب قرار گرفته، تنها ۱۵۰ میلیارد تومان به انعقاد قرارداد رسیده است.

وی ادامه داد: معاون وزیر صنعت نیز عنوان داشت‌ که از ۲۱۰۰۰ میلیارد تومان سهمیه وزارت صمت و ۳۵۰۰ طرح واصل شده، تعداد ۵۵۱ طرح به بانک‌های عامل به مبلغ ۱۹۰۰ میلیارد تومان معرفی شده اما هنوز وامی پرداخت نشده است.

تابش تصریح کرد: نمایندگان از تاخیر و تعلل در اجرای این ظرفیت خوب قانونی که می‌توانست موجب تحرک اقتصادی و اشتغالزایی وسیع شود ابراز تاسف کردند و خواستار تسریع در اجرایی شدن آن شدند تا با ملاحظه عملکرد چند هفته آینده و درصورت عدم موفقیت درجذب منابع، روش اجرایی تغییر یابد.

نماینده مردم اردکان گفت: در ادامه جلسه لایحه واگذاری اموال، تاسیسات، ماشین آلات و هرگونه مالکیت مربوط به تاسیسات آب و فاضلاب با توجه به تکلیف قانون برنامه توسعه سوم و ضرورت دائمی شدن برای حل و فصل قطعی وضعیت مالکیت دارایی‌های یادشده، همچنین شفاف‌سازی حساب اموال و دارایی شرکت‌های مذکور با اعمال اصلاحاتی به تصویب رسید.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.