تناقض در سخنان ترامپ؛ "به رند پال گفتم با ایران مذاکره کند"
رئیس‌جمهور آمریکا با نقض سخنان یک روز قبل‌تر خود گفت به یک سناتور جمهوری‌خواه مجوز داده با ایران مذاکره کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا جمعه شب با نقض سخنان یک روز قبل‌تر خود تأیید کرد به یک سناتور جمهوری‌خواه مجوز داده با ایران در خصوص کاستن از تنش‌ها مذاکره کند.

پایگاه خبری «پالیتیکو» چهارشنبه گزارش داده بود ترامپ یک سناتور جمهوری‌خواه به نام «رند پال» را مأمور کرده به نمایندگی از کاخ سفید با «محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران دیدار کند. ترامپ پنجشنبه این خبر را تکذیب کرد و گفت علی‌رغم اینکه روابط دوستانه‌ای با رند پال دارد به او چنین اجازه‌ای نداده است.

او علی‌رغم این جمعه گفت: «رند دوست من است، او از من خواسته آیا می‌تواند [در مذاکره با ایران] مشارکت کند. من گفتم پاسخ مثبت است. اگر سناتورهای دیگر هم از من بخواهند در این مورد مشارکت کنند، بسته به اینکه چه کسی باشد جوابم مثبت است.»

ترامپ پنجشنبه در پاسخ به سوالی در این باره گفته بود: «نه، چیزی در این باره نمی‌دانم جز اینکه با سناتور پال در این باره صحبت کرده‌ام. پال کسی است که رابطه خیلی خوبی دارم و به حرف‌هایش گوش می‌دهم. ولی او را برای این کار منصوب نکردم.»

پایگاه خبری المانیتور شامگاه جمعه در گزارشی به نقل از منابع آگاه خبر داد که «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه در نیویورک با «رند پال» سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی دیدار کرده است.

پیشتر نیز وزیر امور خارجه ایران در جمع خبرنگاران در نیویورک گفته بود که وی با تعدادی از نمایندگان کنگره آمریکا دیدار داشته است اما با مقاماتی از دولت ترامپ یا نمایندگانی از طرف آن دیدار نداشته است.

این در حالی است که منابع خبری اعلام کرده‌اند که سناتور رند پال، از سناتورهای نزدیک به ترامپ به شمار می‌آید.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.