۱۰۰ هزارمیلیارد ریال از تخلفات بودجه به حساب خزانه بازگشت
اقدامات دیوان محاسبات از ۷ خرداد ۱۳۹۷ تا ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‌ منجر به واریز بالغ بر ۱۰۰ هزارمیلیارد ریال به حساب خزانه و ۱۶ هزارمیلیارد ریال به حساب دستگاه‌های اجرایی شده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، گزارش معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی در مورد عملکرد نظارتی پارلمان در اجلاسیه سوم دوره دهم مجلس شورای اسلامی و اجرای ماده ۲۱۷ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در خردادماه امسال تهیه شد.

براساس این گزارش، دیوان محاسبات در بازه زمانی ۷ خرداد ۱۳۹۷ تا ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‌ ۱۱۳۴ فقره گزارش حسابرسی ستاد و ادارات کل استانها، ۳۳ فقره گزارش موضوعی در حوزه‌های نفت، صندوق توسعه ملی، مالیات و غیره تهیه کرده‌ است. این اقدامات منجر به واریز بالغ بر ۱۰۰ هزارمیلیارد ریال به حساب خزانه و ۱۶ هزارمیلیارد ریال به حساب دستگاه‌های اجرایی شده است.

همچنین، ۶۸۳ فقره پرونده در دادسرای دیوان محاسبات کشور تشکیل و ۵۰۰ فقره دادخواست برای طرح در هیئت‌های مستشاری و تعداد ۵۳۸ فقره قرار منع تعقیب همراه با ایراد تذکر به مسئولان ذی‌مدخل صادر شده که نتیجه آن وصول حدود ۵ هزارمیلیارد ریال و واریز آن به حساب‌های خزانه‌داری کل کشور و دستگاه‌های اجرایی بوده‌ است. در هیئتهای مستشاری دیوان نیز ۸۱۷ فقره و در محکمه تجدید نظر ۴۵۵ فقره رأی، قرار، تصمیم و اعاده دادرسی صادر شده‌ است.

گزارش تفریغ قانون بودجه سال ۹۶ نیز ۸ بهمن سال ۹۷ در صحن علنی قرائت گردیده‌است.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.