توضیحات واعظی درباره مصوبه امروز دولت درباره بهبود محیط کسب و کار
رئیس دفتر رئیس‌جمهور درباره مصوبات جلسه امروز هیئت دولت گفت: مهمترین بحثی که امروز داشتیم بررسی بهبود محیط کسب و کار بود.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم‌، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران با اشاره مصوبات و مباحث مطرح شده در جلسه امروز دولت گفت: مهمترین بحثی که امروز داشتیم بررسی بهبود محیط کسب و کار بود. برای اینکه بتوانیم به اینکه اگر شرکتی می‌خواهد تاسیس شود و یا اینکه مردم و شرکت‌ها و کسانی که می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند سرعت ببخشیم؛ نباید طوری باشد افراد از این دستگاه به آن دستگاه و از این وزارتخانه به آن وزارتخانه بروند و باید این کارها از طریق فضای مجازی انجام شود.

دستور رئیس‌جمهور به دستگاه‌ها درخصوص رونق تولیدطرح «تسهیل و رفع موانع تولید» تصویب شدتصویب آیین نامه طرح حمایت از شرکت های نوپا در اقتصاد دیجیتال از سوی دولتوی افزود: آقای رئیس‌جمهور دستور داد اگر کسی می‌خواهد شرکت تاسیسی کند و یا اینکه فردی قصد سرمایه‌گذاری دارد؛ اگر یکبار سوء پیشینه خود و برخی مشخصات خود را ارائه کرده، نباید دوباره از او همین مدارک خواسته شود. این مصوبه را قطعی کردیم و برخی بخش‌های آن در کمیسیون‌های مربوط در حال بررسی است و تا الان بیش از ۱۰۰۰ مجوز حذف شده ولی هیئت دولت این را کافی ندانسته و قرار شده مجوز‌های کاهش یابد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور ادامه داد: اگر آنچه امروز صحبت شد عملیاتی شود می‌توانیم برای کسانی که قصد سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی دارند و هم به انجام کارهای مردم سرعت ببخشیم.

این خبر تکمیل می‌شود...

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.