درخواست نماینده مجلس از دولت برای تسریع در امدادرسانی به سیل‌زدگان
یک نماینده مجلس از دولت درخواست کرد تا امدادرسانی به سیل‌زدگان هر چه سریع‌تر انجام شود.

حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از دولت خواست تا هر چه سریع‌تر و با برنامه‌ریزی‌های مدون نسبت به ساخت مسکن مردم مناطق سیل‌زده کشور اقدام کند.

وی افزود: طبق گزارش‌هایی که به دست ما در مجلس رسیده، برخی ناهماهنگی‌ها برای کمک به سیل‌زدگان از سوی دستگاه‌های مختلف اجرایی وجود دارد که بادی این ناهماهنگی‌ها برطرف شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: طبق تجربه، غالبا پس از وقوع حادثه‌ای در کشور، اعم از سیل، زلزله و یا موارد دیگر، دستگاه‌های اجرایی غافلگیر می‌شوند، در صورتی که بودجه مناسب برای تهیه تجهیزات لازم در اختیار دستگاه‌ها برای مدیریت بحران و پیش‌بینی حوادث، وجود دارد.

حجت‌الاسلام پژمان‌فر اضافه کرد: به عنوان مثال، پس بعد از زلزله‌ای که در کرمانشاه اتفاق افتاد، خسارات مردم سرپل ذهاب، تا امروز و طبق مصوبه مجلس، می‌بایست جبران می‌شد، اما متأسفانه دولت در این مورد نیز به وظیفه قانونی‌اش عمل نکرده است.

نماینده مردم مشهد در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت به وظیفه قانونی‌اش در قبال مردم مناطق سیل‌زده کشور عمل و هر چه سریع‌تر خسارات آنها را جبران کند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.