وزیر کشور: آمادگی عملیات در خاک پاکستان را داریم
وزیر کشور گفت: ما آمادگی داریم تحت نظر و تخت اجازه پاکستان در مناطقی که اشرار حضور دارند، عملیات کنیم و نشان بدهیم که در هر شرایطی می توانیم امنیت کشور را حفظ کنیم.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه نشست بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: این ستاد یکسال است که تشکیل شده و مسئولیت آن را آقای جنتی بر عهده دارند و برنامه ریزی های شده تا روند این چهل سال و ضعف ها و قوت‌ها تبیین شود.

وی افزود: می‌توانیم دستاوردهای انقلاب را در حوزه های فرهنگی، سیاسی، اقتصاد، اجتماعی و امنیتی را منعکس کنیم.

وزیرکشور ادامه داد: باید تلاش کنیم مثل این چهل سال و بلکه بیشتر مشارکت مردم را در همه حوزه ها داشت باشیم. در این جلسه مقرر شد استانداران و فرمانداران در استانها ستادهای خود را فعال تر کنند تا بتوانیم در آستانه چهلمین سال انقلاب که با فشار های زیادی مواجهیم یا برنامه های توطئه آمیز آمریکا و رژیم صهیونسیتی نسبت به ایران دارند، با گام های بلند و موثرتر در جهت تحقق اهداف انقلاب و امام و رهبری برداریم.

رحمانی فضلی در خصوص مرزبانان دستگیر شده نیز تصریح کرد: با تلاشهایی که همه دستگاه‌های امنیتی و انتظامی به خصوص وزارت خارجه داشته‌اند، پنج تن از عزیزان ما در اختیار پاکستانی ها قرار دارند و ما پیگیر هستیم که همه عزیزانی که در اختیار اشرار هستند، در اختیار ما قرار بگیرند.

وی خاطر نشان کرد: دولت پاکستان تا الان همکاری بسیار خوبی داشته و توقع این است که همکاری را کامل کند و همه این عزیزان را به وطن خود بازگرداند.

وزیر کشوراظهار داشت: توقع دیگر ما از دولت پاکستان این است که ما همکاری‌های امنیتی را باید در مرزها تقویت کنیم. من با وزیر کشور پاکستان صحبت کردم و او قول داد که این اتفاق بیفتد. کمیته‌های مشترک مرزی داریم و می‌توانیم عملیات مشترک انجام بدهیم.

رحمانی فضلی افزود: می توانیم در جوار ۲ کشور، از نظر اطلاعاتی کارهای بسیار زیادی انجام بدهیم. بنده به عنوان وزیر کشور و مسئول امنیت داخلی از دولت پاکستان میخواهم که اگر لازم بود و آنها شرایط و امکان عملیات را به هر دلیلی نداشتند، ما آمادگی داریم تحت نظر و تخت اجازه آنها در مناطقی که اشرار حضور دارند، عملیات کنیم و نشان بدهیم که در هر شرایطی می توانیم امنیت کشور را حفظ کنیم.

وی اظهار داشت: اگر تاکنون اقدامی آن سوی مرز انجام نداده این به خاطر احترامی که به تمامیت ارضی پاکستان و هم چنین همسایگی و این بوده که ما پاکستانی ها را کسانی که همیشه با ما وحدت استراتژیک دارند می‌دانیم و اگر آنها به ما اجازه بدهند، ما چنین قدرتی را داریم و اعمال خواهیم کرد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.