ترامپ با معاف‌کردن کشورها از خرید نفت ایران عقب‌نشینی کرد
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: معاف‌کردن چند کشور از خرید نفت ایران بیان‌گر عقب‌نشینی ترامپ از مواضع خود علیه ایران است.

ابوالفضل حسن‌بیگی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران از سوی دولت آمریکا، اظهار داشت: رئیس‌جمهور آمریکا طی چند ماه گذشته هر اقدامی که می‌خواسته علیه ایران انجام داده و تحریم‌های جدید هیچ اثری نخواهد داشت.

عارف: اقدامات ترامپ علیه ایران به بن‌بست می‌رسدوی افزود: ترامپ طی چند ماه گذشته همه فشارهای خود را علیه ایران اعمال کرد. هیئت‌هایی را به کشورهای مختلف فرستاد و تمام توان خود را صرف کرد تا اروپاییها را متقاعد کند که از برجام خارج شوند و ایران را تحریم کنند اما نتوانست به اهداف خود برسد.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس با بیان اینکه "آمریکایی‌ها ۴ دهه است که ما را تحریم می‌کنند و تحریم‌های جدید تأثیری نخواهد داشت" ، ابراز کرد: جمهوری اسلامی راهکارها و شیوه‌های زیادی برای ادامه مراودات مالی خود دارد و این تحریم‌ها نمی‌تواند مانعی بر سر راه ملت ایران به‌حساب بیاید.

حسن‌بیگی با توجه به معاف کردن چند کشور از خرید نفت ایران گفت: مسئولان آمریکایی به این نتیجه رسیدند که اگر بخواهند ۲ میلیون بشکه نفت ایران را از بازار حذف کنند، هیچ کشوری قادر نیست که این کمبود را تأمین کند و قطعاً قیمت هر بشکه نفت به ۲۰۰ دلار افزایش می‌یابد.

نماینده مردم دامغان در مجلس تصریح کرد: مسئولان آمریکایی می‌دانند که چه خرید نفت از ایران را تحریم کنند و چه نکنند ایران نفت خود را می‌فروشد بنابراین مجبور شدند که عقب‌نشینی کنند و مواضع پیشین خود را تغییر دهند.

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.