ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به موضوع کالاهای ترخیص نشده در گمرک
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از ورود این کمیسیون به موضوع کالاهای ترخیص نشده در گمرک خبر داد.

داوود محمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه در جلسه اخیر هیئت‌رئیسه این کمیسیون مصوب شد تا گزارشی درباره کالاهای که در گمرک مانده و تاکنون ترخیص نشده تدوین شود، گفت: در همین راستا قرار است بازدیدهای میدانی از برخی گمرکات کشور داشته‌ باشیم.

عملکرد سازمان میراث فرهنگی زیر ذره‌بین کمیسیون اصل ۹۰ مجلسوی تاکید بر اینکه باید مشخص شود چرا کالاهای که در گمرک باقی مانده تاکنون ترخیص نشده است، ادامه داد: باید مشخص شود وضعیت و مدتی که این کالاها در گمرک مانده‌اند مشخص شود.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه قرار است گزارشی درباره نحوه تخصیص ارز، معیار تخصیص ارز به واردات کالا نیز از سوی این کمیسیون تدوین شود، افزود: از گمرک نیز این موضوع را پیگیری خواهیم کرد تا مشخص شود ارزی که به واردات تخصیص داده شده است، آیا در مسیر درست استفاده شده یا خیر؟

نماینده قزوین در مجلس همچنین از استقرار تیم کارشناسی کمیسیون اصل ۹۰ در بانک مرکزی خبر داد و گفت: قرار است تیمی که در بانک مرکزی مستقر می‌شود گزارشی درباره نحوه تخصیص ارز، معیار تخصیص ارز به واردات کالا تهیه کند.

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.