قاضی‌زاده هاشمی: مشکل کشور "تاکتیک" و روش نیست
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: مشکلات امروز&#۱۶۰;کشور مشکلات تاکتیکی و در روش نیست، مشکل در توحید است، مشکل در عدم توکل و اعتماد به خداست.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، کنگره تاسیس حزب اسلامی قانون، صبح امروز پنج‌شنبه (۱۹ مهر) در کانون فرهنگی توحید برگزار شد.

در این کنگره امیرحسین قاضی‌زاده نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، درباره وظیفه نخبگان و احزاب در جامعه دینی، گفت: دو نوع نگاه به موضوع قدرت در عالم مطرح است. انسان چون جامعه‌محور زندگی می‌کند باید حقوق و تکالیف در جامعه مشخص شود. این منشا مفهوم قدرت است و از وقتی جوامع انسانی شکل گرفتند افرادی وظیفه ضابطه‌گذاری داشتند.

وی با بیان اینکه یک نگاه انسان‌گرا به قدرت وجود دارد که می‌گوید چون انسان اشرف مخلوقات است انسان باید جهان را اداره کند، گفت: برخی نظام‌ها نخبه‌گرا هستند در این جوامع آن چیزی حاکم است که جامعه به آنها مقبولیت می‌دهد. در این جوامع هیچ‌کس صاحب حکم نیست چرا که انسان محدود به زمان و مکان است. اگر حکم لله و للرسول هم می‌گوییم، رسول پیام‌رسان است.

قاضی‌زاده در ادامه تصریح کرد: نقش احزاب اسلامی نقش چهره‌های اسلامی مانند عمار است که با درک موقعیت و شرایط جامعه با مدیریت افکار عمومی زمینه مدیریت یک حاکمیت توحیدی را فراهم می‌کنند. موضوع کار تشکیلاتی در جامعه دینی، سازماندهی برای اجرای فرامین الهی است.

شاکری: آمریکا با تمام اندیشکده‌های تخصصی نتوانست ایران را متوقف کندعضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: احزاب و تشکل‌های سیاسی در جمهوری اسلامی تجربه شدند. از حزب جمهوری اسلامی که همه یادمان است گرفته تاکنون، که اوایل نیت خالص داشتند اما الان گاها هدف‌ها تغییر کرده و امداد غیبی هم وقتی حاصل می‌شود که هدف یاری کردن خدا باشد. خداوند می‌فرماید هدفت را خالص کن من برای تو کافی هستم.

وی تصریح کرد: مشکلات امروز کشور مشکلات تاکتیکی و در روش نیست، مشکل در توحید است. مشکل در عدم توکل و اعتماد به خداست. کار شیطان این است که از طریق فقر و دعوت به فحشا باعث انحراف جامعه شود. ما کی توکل کردیم و به حرف ولی خدا و جانشین ولی خدا گوش کردیم و نتیجه ندیدیم؟

این خبر حدود ۷ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.