نماینده مجلس: اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان برای اشتغال پایدار در روستاها
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفته است که ۱.۵ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها اختصاص یافته است.

محمدرضا تابش عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه در دولت‌های اخیر، چندین بار متغیرهای کلان اقتصادی دچار نوسان شدید شده است که تبعات سوء آن در نرخ تورم و بیکاری و رشد اقتصادی و سرمایه گذاری، قابل مشاهده است، گفت:برای بهبود شرایط فعلی و تحقق اقتصاد مقاومتی، باید اصلاحاتی در فرآیندها داشته باشیم.

بیشتر بخوانید:

بانک مرکزی درباره نحوه اجرای بسته ارزی به مجلس گزارش می‌دهد

وی با بیان اینکه در یکی از بخش‌های که نیازمند اصلاح هستیم، بخش کشاورزی است، ادامه داد: ۷۵۰ میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی و به همین میزان نیز از منابع بانک کشاورزی برای ارائه تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شده است.

نماینده مردم اردکان در مجلس با بیان اینکه نظارت بر هزینه کرد صحیح تسهیلات برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها امری ضروری است، افزود: در سال ۹۶ نیز حدود ۲۹۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش کشاورزی تخصیص یافت که نسبت به سال ۹۵، ۲۱ درصد رشد داشت.

تابش با تاکید بر اینکه در چند سال گذشته شاهد برخی سومدیریت‌ها در کشور بوده‌ایم، گفت: باید با انسجام ملی و تصمیمات صحیح و به‌هنگام در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، شاهد رفع تنگناهای کشور و کاهش مشکلات معیشتی مردم باشیم.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.