نامه دانشجویان به غلامی درباره وضعیت نامناسب دانشگاه "صدرا"
جمعی از دانشجویان دانشگاه صدرا در نامه‌ای به وزیرعلوم ضمن گلایه از برخی تخلفات در این دانشگاه فهرستی از مشکلات خود را اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، جمعی از دانشجویان موسسه‌ آموزش‌عالی غیردولتی و غیرانتفاعی صدرالمتالهین (صدرا) تهران در نامه‌ای به منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نکاتی را درباره وضعیت دانشگاه خود اعلام کردند.

بیشتر بخوانید

تعلل ۹ ماهه وزارت علوم و شهرداری در تعیین تکلیف دانشگاه "صدرا"

در بخشی از این نامه آمده است: دانشگاه غیرانتفاعی صدرا تهران در شهریور سال ۹۶ پس از ۶ سال تعلل و بهانه تراشی مکان برگزاری کلاس‌های دانشگاه و خدمات اداری خود را بدون اطلاع وزارت علوم به ساختمانی نیمه کاره و غیرایمن در منطقه ۲۲ تهران منتقل کرده است. در سال‌های قبل ( از ۹۰ تا ۹۶ )، قبل از شروع سال تحصیلی، به بهانه انتقال به مکان جدید، دانشگاه شهریه ترم را ۵۰ روز زودتر از دانشجویان اخذ می‌کند اما در نهایت مشخص شد که هنوز مکان دانشگاه تکمیل و آماده بهره برداری نشده است.

در ادامه این نامه آمده است: در مهرماه ۹۶، زمانی که دانشجویان به محل جدید دانشگاه مراجعه کردند، متوجه شدند کلاس‌های درس و خدمات اداری دانشگاه در یک مکان ناایمن و در ۶ طبقه منفی یک ساختمان نیمه‌ساز با پیشرفت ۴۵ درصدی ساخت، مستقر شده است. پس از اعتراضات گسترده و فراوان دانشجویان به مسئولین و اعضای هیئت موسس دانشگاه و دعوت از بازرسان اداره کل ارزشیابی و نظارت، اداره کل آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم مع الاسف تا به امروز اقدام مثبتی برای انتقال کلاس‌ها به یک مکان ایمن و اصولی با کاربری آموزشی شکل نگرفته است.

دانشجویان دانشگاه صدرا در بخشی دیگری از این نامه تصریح کردند: پیگیری و نظارت‌ها از سوی دستگاه‌های نظارتی وزارت علوم صرفا جنبه ارشادی داشته است و به هیچ عنوان بازدارنده نیست. به طوری که دفتر حقوقی وزارت علوم نیز اقدام به صدور اخطاریه برای دانشگاه نمود. در دی ماه سال ۹۶ دادستانی تهران با استناد به گزارشات دانشجویان و شهرداری منطقه تهران ۲۲ نسبت به صدور حکم پلمب اقدام می‌کند، ضابط قضایی شهرداری از اجرای حکم استنکاف می‌کند و شهرداری منطقه ۲۲ هیچ گونه گزارشی در جهت عدم اجرای حکم پلمب به دادستانی مخابره نمی‌کند.

دانشجویان با تاکید بر اینکه مستندات مربوط به پیگیری مستمر از معاونت‌های مربوطه در وزارت علوم موجود است، طبقات ناایمن، غیراصولی و بدون در نظر گرفتن سیستم‌های اطفا حریق و امنیتی در زیر زمین، نبود ابتدایی‌ترین امکانات آموزشی برای کلاس‌ها، نبود آب شرب سالم، نداشتن هیئت علمی در دانشگاه، عدم پرداخت حق بیمه‌های کارکنان در بازه‌های مختلف، تخلفات اداری و آموزشی گسترده در ۳ حوزه حقوق دانشجویی،کارکنان، اساتید و اعضای هیئت علمی،کوتاه کردن ترم به بهانه‌های واهی از مصوب ۱۶ هفته به ۱۱ هفته آموزشی، دریافت شهریه کامل و... را از جمله مشکلات خود برشمردند.

در پایان این نامه آمده است: ما دانشجویان دانشگاه غیرانتفاعی صدرا از حضرتعالی تقاضامندیم با توجه به شرایط به وجود آمده حقوق تضییع و پایمال شده همه افراد دانشگاه به ویژه دانشجویان و کارکنان را با رسیدگی به تخلفات متولیان دانشگاه بازگردانید.

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.