آخوند اهل سنت: حتی "یک دلار" همراه خود به عربستان نخواهم بود/ سوغاتی ایرانی را ترجیح می‌دهم
نماینده اهل سنت ایران در حج امسال گفت: برای تبعیت از بیانات رهبر انقلاب حتی یک دلار همراه خود به عربستان نخواهم بود و هیچ سوغاتی یا خریدی از عربستان نخواهم داشت.

آخوند رهبر امام‌جمعه اهل سنت شهرستان آق‌قلا که قرار است به نمایندگی از اهل سنت ایران چند روز دیگر عازم حج شود در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه، حج سمبل وحدت شیعه و سنی است، گفت: امروز دشمنان اسلام وقتی شیعه و سنی را در کنار خانه خدا متحد می‌بینند، از این مهم عصبانی می‌شوند چون آنها برای اختلاف میان شیعه و سنی سال‌ها برنامه‌ریزی کرده و میلیاردها دلار پول هزینه کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

گفتگوی خواندنی با یک امام جمعه‌ اهل‌سنت؛ روحانی غیرمردمی نماینده رهبری نیست

وی با بیان اینکه، شیعه و سنی اشتراکات فراوانی دارند که حج مصداق بارز آن است، تصریح کرد: برخی تلاش دارند حج را به عنوان مصداق وحدت به اختلاف تبدیل کنند اما شیعه و سنی هوشیارند و می‌دانند که با اختلاف هم شیعه لطمه می‌بیند و هم سنی. مقام معظم رهبری در دیداری اخیری که با نمایندگان حج داشتند، نسبت به وحدت تأکید کردند و ما که مطیع مقام معظم رهبری هستیم باید برای وحدت باید تلاش همه‌جانبه کنیم.

آخوند رهبر همچنین گفت: یکی از بحث‌های حج، زیارت حرم پیامبر اسلام و اهل بیت ایشان است؛ بنده به‌عنوان یک اهل سنت و مطابق آنچه از مبانی دینی اهل سنت آموخته‌ام، زیارت پیامبر را مکمل حج می‌دانم و کسانی که حج را بدون زیارت پیامبر بخواهند، تعریفشان از حج ناقص خواهد بود. چراکه اعتقاد و علاقه به پیامبر و اهل بیت‌ایشان برای هر مسلمانی لازم و واجب است.

وی همچنین گفت: مقام معظم رهبری در دیدار حجاج نسبت به حمایت از کالای ایرانی توصیه و تأکید لازم را کردند؛ بنده برای تبعیت از بیانات رهبر انقلاب حتی یک دلار همراه خود به عربستان نخواهم بود و هیچ سوغاتی یا خریدی از عربستان نخواهم داشت چرا که در شرایط کنونی که دشمنان برای ضربه ایران اسلامی متحد شده‌اند، لازم است از ارزش پولی خود حراست کنیم لذا ترجیح می‌دهم بعد از بازگشت، سوغاتی ایرانی برای دوستان و آشنایان تهیه کنم.

این خبر حدود ۷ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.