فرهاد رهبر: حمایت از طرح‌های « دانش بنیان» از برنامه‌های جدی دانشگاه آزاد است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حمایت از طرحهای « دانش بنیان» از برنامه‌های جدی این دانشگاه است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پیش از ظهر امروز با حضور در جلسه فراکسیون دانشگاه آزاد اسلامی در مجلس شورای اسلامی با نمایندگان عضو این فراکسیون دیدار و گفت وگو کرد.

در ابتدای این جلسه نمایندگان عضو فراکسیون دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

فرهاد رهبر در این جلسه با تشکر از حضور نمایندگان در این جلسه و با تبریک دهه کرامت، گفت: قطعاً از سخنان و راهنمایی های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی استفاده خواهیم کرد و مجلس و نمایندگان را جدا از خود نمی بینیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای ۲۰ هزار دانش آموخته در مقطع دکتری و ۳۰ هزار دانشجوی دکتری در حال تحصیل دارد، خاطر نشان کرد: بیشتر دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی تمایل دارند پس از اتمام تحصیل جذب هیئت علمی این دانشگاه شوند. در حالی که این امکان وجود ندارد. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم در این زمینه راهکار و راه حل اساسی ارائه دهند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دانشگاه آزاداسلامی برای برون رفت از مشکلات موجود نیازمند کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

فرهاد رهبر با اشاره به مدیریت هزینه‌ها برای رفع برخی از مشکلات دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: به این منظور چارت سازمانی دانشگاه آزاد اسلامی را چابک و کوچک کردیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه سیستم اداری کشور نتوانسته از ساختار مناسبی استفاده کند، اظهار داشت: برخی‌ معتقدند باید از ساختار دولت در دانشگاه آزاد اسلامی استفاده کنیم که این کار به هیچ عنوان درست نیست.

وی در ادامه با اشاره اینکه ۹۰ درصد درآمد دانشگاه آزاد اسلامی از شهریه‌ها تأمین می شود، ادامه داد: این در حالی است که تنها ۳۰ درصد درآمدهای اغلب دانشگاه‌های دنیا از شهریه است.

فرهاد رهبر با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دیگر مجمع الجزایر پراکنده نیست و همه یک پیکر هماهنگ هستند، افزود: حمایت از طرحهای «دانش بنیان» از برنامه‌های جدی دانشگاه آزاد اسلامی است و در این خصوص از طرحهای که توجیه اقتصادی داشته باشند، حمایت می کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به کاهش هزینه ها در این دانشگاه تأکید کرد و گفت: هفته گذشته برای نخستین بار به جای سفرهای استانی و یا دعوت از روسای واحدهای استانی برای بررسی درآمدهای غیرشهریه ای، جلسه ویدئو کنفرانس ارائه طرحهای دانش بنیان را برگزار کردیم. در این جلسه ۵ نفر از روسای استانهای دانشگاه آزاد اسلامی در زمان تعیین شده به ارائه جزییات طرحهای دانش بنیان خود پرداختند.

وی با تأکید بر اینکه برگزاری جلسات به صورت ویدئو کنفرانس سبب کاهش هزینه های رفت و آمد می شود، ادامه داد: در این جلسه طرح های دانش بنیان بررسی و راهکارهایی در راستای تجاری سازی و ورود به بازار ارائه شد.

دکتر فرهاد رهبر همچنین به انتشار آخرین رتبه‌بندی شانگهای اشاره و تصریح کرد: براساس این رتبه‌بندی که امروز منتشر شد، دانشگاه آزاداسلامی در ۲۷ رشته جزو برترین دانشگاه‌های دنیا قرار گرفته و در ۱۷ رشته با پیشی گرفتن از دانشگاه‌های ایران مقام اول را کسب کرده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: رتبه بندی ۲۰۱۸ شانگهای بیانگر آن است که دانشگاه آزاد اسلامی همچنان از نظر علمی در حال پیشرفت است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص راه‌اندازی واحدهای بین الملل گفت: برای ایجاد و توسعه واحدهای بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی با برخی از کشورها در حال مذاکره هستیم.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.