توضیحات محسن رضایی درباره ماجرای «سپنتا نیکنام»
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در واکنش به جلسه امروز مجمع تشخیص نوشت که بن‌بستی در نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در واکنش به جلسه امروز مجمع تشخیص و رای به عضویت عضو زرتشتی شورای اسلامی شهر یزد در این شورا در صفحه شخصی خود نوشت: تصویب حقوق اقلیت‌ها در مجمع تشخیص مصلحت نظام نشان داد که بن‌بستی در نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: قبلا هم گفته بودم که اگر همه به قانون اساسی پایبند باشند، هیچ بن‌بستی در نظام بوجود نمی‌آید. قوای سه‌گانه بیش از دیگران باید به قانون اساسی پایبند باشند.

بیشتر بخوانید ماجرای "سپنتا نیکنام" از ابتدا تا انتهاعضویت «سپنتا نیکنام» منتخب زرتشتی شورای شهر یزد تایید شدبه گزارش تسنیم، سپنتا نیکنام از اعضای شورای اسلامی شهر یزد در دوره چهارم بود که در دوره پنجم نیز توانست آرای لازم را برای حضور در شورا کسب کند.

حضور منتخب زرتشتی شورای شهر یزد در این شورا اختلاف‌نظرهایی را میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان ایجاد کرد. در این باره آیت‌الله یزدی از فقهای عضو شورای نگهبان گفته بود که فقهای شورای نگهبان به اتفاق به توقف فعالیت نیکنام رای دادند و تصمیم‌گیری اقلیت مذهبی برای مسلمانان خلاف شرع است.

آذر ماه سال گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی ساکن در شهرها و روستاهای کشور می‌توانند نامزد انتخابات شوراهای اسلامی همان شهر و روستا شوند. این مسئله چون مورد اختلاف بین شورای نگهبان و مجلس بود برای تصمیم‌گیری به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده شد.

در جلسه امروز(۳۰تیرماه ۹۷) اعضای مجمع تصویب کردند که عضویت سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد اشکالی ندارد.

این خبر حدود ۷ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.