از اینستاگرام مسیح علی‌نژاد
این همان برادرم است که الان گروگان گرفته شده در جمهوری اسلامی به جرم اینکه من خواهرش هستم. اینجا خانه برادرم است، علی غمگین بود برایش خواندم تا غم از دلش بیرون شود.
کسانی که انسان‌های بی‌گناه را «آغوش ممنوع» می‌کنند باید به جرمِ جنایت علیه عشق، محاکمه شوند. تا در تبعید و غربت نباشی هرگز معنی نفس‌تنگی و دلتنگی را نمی‌دانی. معنی اینکه کسی به خاطر دلتنگی برای لمس صورت مادر و برادرش آرزوی مرگ کند را نمی‌فهمی.
من در همین خانه بارها یک دل سیر برای مادر و برادرم رقصیدم.
من دختر پر از شور یک خانواده روستایی بودم. روستا یعنی فامیل، یعنی با هم بودن، یعنی خانواده‌. من هیچ گاه شبیه مادرم نبودم که نمازش قضا نمی‌شد ولی برای نماز او به احترام می‌ایستادم و او برای رقصم به احترام لبخند می‌زد. ما به هم عاشق بودیم با آنکه به هم شبیه نبودیم، اما شما که خانواده‌ام را گروگان گرفتید، شما دشمنانِ یک ملتِ عاشق هستید که اینچنین میان خانواده‌ها جدایی انداختید. شما برای اینکه ما را به زور روانه‌ی بهشت کنید، زندگی را بر ما جهنم کردید. پدران را علیه دختران و مادران را علیه فرزندان می‌کنید، در حالی که ما در خانه مان با تمام اختلاف عقیده با عشق زندگی کردیم و‌عاشق هم هستیم. شما که شعور و شرم برای‌تان واژه‌های غریبی است و نمی‌فهمید می‌شود متفاوت بود و عاشق و می‌خواهید همه را به زورِ شلاق و باتوم و زندان و زور شبیه به خودتان کنید در حالی که من جانم را می‌دهم برای مادری که شبیه به من نمی‌اندیشد ولی هیچ‌گاه آغوشش را از من دریغ نکرد. شما بوی مرگ می‌دهید ما بوی عشق. سایه شوم‌تان را از سر ما دور کنید بگذارید مادرم را نفس بکشم...می دانی مادرم، زرین خانم من! اگر خامنه‌ای با خانواده‌اش متفاوت باشد ایرادی ندارد، اگر فرزند خمینی مثل او فکر نکند هیچ عیبی ندارد اگر فرزندان و آقازاده‌های این نظام طور دیگری بپوشند و بیاندیشند ایرادی ندارد ولی دیواری کوتاه‌تر از دیوارِ ما مردم نیست نازنینم... مادر خوبم قوی باش، نگذار تو را بشکنند. دلم برای بوسیدن تو برای بوییدن تو برای چشم‌های تو برای دست‌های تو برای اینکه هی نگاهم کنی و هی نگاهت کنم تنگه.. در برابر ظلم می‌ایستم چون عاشق‌تان هستم و اجازه نمی‌دهم دشمنان عشق و خانواده، که خودشان سراسر فساد هستند ما را ویران کنند.
اگر به جای علی مرا گروگان گرفته بودند، بی‌شک برادرم سکوت نمی‌کرد. من همان کاری را می‌کنم که علی در حق من می‌کرد. او از من خواست سکوت نکنم در برابر ظالم.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.