از اینستاگرام رادیو فردا
.
همزمان با ادامه اعتصاب کامیون‌داران در تعدادی از شهرهای ایران، رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از دستگیری ۱۰ نفر دیگر در ارتباط با این اعتصاب خبر داد.
به گزارش خبرگزاری میزان، محمدرضا عدالتخواه، رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، روز سه شنبه ۱۷ مهر از دستگیری ۱۰ نفر در این استان به اتهام «اخلال در حمل و نقل جاده‌ای» و ایجاد مزاحمت برای «کامیون‌ها» خبر داد.
پس از دور جدید اعتصاب کامیون‌داران که از ۲۰ روز پیش آغاز شده است،
حدود ۲۰۰ تن از رانندگان کامیون و افرادی که به گفته مقامات قضایی، در شبکه‌های مجازی اعتصاب را تبلیغ می‌کردند، بازداشت شده‌اند.
اما مقامات قوه قضائیه بازداشت‌شدگان را به «تعرض» و «حمله» به کامیون‌ها متهم کرده‌اند.این ادعا در حالی مطرح شده که پیش از این مقامات جمهوری اسلامی در اعتراض‌های مشابه معترضان را به تخریب اموال عمومی و یا فردی متهم کرده‌اند.
معترضان اما این ادعاها را رد کرده و گفته‌اند که این اقدامات را نیروهای امنیتی با هدف زمینه‌سازی برای سرکوب آنان انجام داده‌اند. فیلم‌هایی نیز از تخریب اموال عمومی و اموال مردم توسط نیروهای امنیتی منتشر شده است.
پیش از این نیز محمود صادقی، پروانه مافی، سهیلا جلودارزاده و الیاس حضرتی، چهار نماینده تهران در تذکری به وزیر کشور با اشاره به تخریب «اموال مردم، وسایل نقلیه و درب فروشگاه‌ها» در تجمع بازاریان در تیر ماه خواستار «برخورد با ماموران خاطی، جبران خسارت و پیشگیری از تکرار این اتفاقات در آینده» شده بودند.
اعتصاب کامیون‌داران همچنان ادامه دارد و روز سه‌شنبه فیلم‌هایی از اعتصاب در شهرهای مختلف ایران منتشر شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.