از اینستاگرام بی‌بی‌سی فارسی
اعتصاب غذای ده‌ها درویش زندانی؛ نورعلی تابنده 'به بیمارستان منتقل شد'

منابع نزدیک به دروایش گنابادی می‌گویند شمار دراویش زندانی که در اعتصاب غذا به سر می‌برند به ۷۲ نفر رسیده است. همزمان گزارش‌ها حاکی است نورعلی تابنده، قطب درویشان گنابادی به بیمارستان منتقل شده است.

علیرضا روشن از دراویش گنابادی که خود نیز مدتی در زندان بوده، می‌گوید ۷۲ تن از دراویش گنابادی زندانی، در اعتراض به محدودیت‌های وضع شده بر دیدارها و رفت و آمدهای نورعلی تابنده در اعتصاب غذا به سر می‌برند.

گزارش‌ها حاکی است ۶۹ نفر از دراویش مرد در زندان فشافویه و سه زن در زندان اوین به اعتصاب غذا کرده‌اند.

اعتصاب غذای این دراویش پس از آن آغاز شد که اخبار ضد و نقیضی از اعتصاب غذای نورعلی تابنده منتشر شد. اما مدتی بعد شماری از افراد که خود را نماینده آقای تابنده معرفی می‌کردند با انتشار نامه‌ای خبر اعتصاب غذای دراویش گنابادی را تکذیب کردند.

با این حال، دراویش معترض می‌گویند رفت و آمدها به حسینیه امیرسلیمانی (محل گردهمایی دراویش) و همچنین ملاقات‌های منظم هفتگی در خانه آقای تابنده به شدت محدود شده است.

اکنون علیرضا روشن که از مدیران سایت مسدود شده مجذوبان نور است، می‌گوید "مشخص نیست فایل‌های صوتی منتسب به آقای تابنده که اخیرا منتشر شده، در چه شرایطی اخذ شده و آقای تابنده چرا از خوردن غذا امتناع می‌کند". در این فایل‌های صوتی، آقای تابنده از دراویش گنابادی که در حادثه یکم اسفند سال ۱۳۹۶ حضور داشتند به شدت انتقاد می‌کند.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.