از اینستاگرام بی‌بی‌سی فارسی
واکنش دو فوتبالیست ایرانی به خبر خودسوزی دختر 'هوادار استقلال' در مقابل دادگاه انقلاب تهران
مسعود شجاعی کاپیتان تیم فوتبال تراکتورسازی و میلاد میداوودی، از بازیکنان سابق استقلال و تیم ملی در اینستاگرام به خبر خودسوزی دختری که برای تماشای فوتبال در ورزشگاه با لباس مردانه دادگاهی شده بود،‌ واکنش نشان دادند.

مسعود شجاعی،‌ کاپیتان تیم ملی و کاپیتان تیم تراکتورسازی ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه ها در ایران را با "کشف حجاب اجباری و نفرستادن دختران به مدرسه" در دوران قدیم مقایسه کرد و نوشت که این مساله "برای آیندگان غیرقابل درک و نشات گرفته از تفکری پوسیده و چندش آور خواهد بود." روز دوشنبه گذشته گزارش شد زنی در مقابل شعبه دادگاه انقلاب در تهران خودسوزی کرده و با سوختگی "نود درصد" در بیمارستان بستری است.

روزنامه شهروند به نقل از خواهر این زن ۲۹ ساله که نامش مشخص نشده نوشت: "او اسفند سال گذشته برای دیدار بازی استقلال و العین رفته بوده که بازداشت می‌شود و پس از چند روز و با پرداخت وثیقه آزاد می شود." به گفته خواهرش او عاشق فوتبال و تیم استقلال است.

میلاد میداوودی بازیکن سابق تیم ملی هم گزارش روزنامه شهروند را بازنشر کرد و نوشت: "برای رویاهایی تا این اندازه ساده و پاک مثل رفتن به ورزشگاه چه هزینه‌های بزرگ و جبران ناپذیری را می‌دهیم. جان عزیز دختری که استقلال را دوست داشت و آتش به خود و آتش به قلب همه ی ما زد. چه هزینه ای بزرگتر از آن آتش مهیب و جانسوز را باید پرداخت تا درها را به روی زندگی بگشایند؟”
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.