از اینستاگرام مسیح علی‌نژاد
ما زنان ایرانی منتظر نمایندگان مجلس نیستیم که قانون را عوض کنند ما خودمان شرایط را تغییر می‌دهیم. قرار ما در خیابان‌هایی که از ما گرفتند و به جای صحنه‌های زیبای مهربانی و عشق، شلاق و اعدام را نمایش گذاشتند. جین شارپ در کتاب از دیکتاتوری تا دموکراسی توضیح می دهد که برای ایجاد تغییر، به ترکیبی از کمپینها و رشد نهادهای مختلف نافرمانی مدنی در زمینه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و غیره نیاز است تا حکومت تمامیت خواه را آسیب پذیر و ضعیف کرده و فضای دموکراتیک را گسترده تر کند.
او معتقد است که ترکیب مقاومت مدنی و تقویت نهادهای تازه ایجاد شده منجر به آزادی واقعی میشود و سیستم را تغییر می دهد زیرا که روابط قدرت در جامعه را جابجا می کند.
در آستانه شانزده آذر روز دانشجو و در میانه اعتراضات کارگری و دانشجویی هستیم. کمپین #چهارشنبه_های_سفید از زنان و مردان آزاده ایران می خواهد تا همزمان و در هر فرصتی با شدت و قدرت در برابر قوانین ناعادلانه حجاب نیز در کنار هر بی عدالتی دیگر مقاومت کرده و با دیگران در این زمینه به گفتگوی جدی بنشینند.
همراهان کمپین طی پیامهای خود از شما می خواهند که گفتگوهای خود را به سطح جامعه ببرید. تفکر "احترام به حق انتخاب" را به میدانهای جدید وارد کنید. در کلاسهای درس دانشگاه، محیطهای مذهبی، اماکن سنتی و محیطهای اداری و مراکز عمومی مانند و سایل نقلیه یا مراکز خرید در هر فرصتی با دیگران به گفتگو بنشینیم و تلاش کنیم تا اهمیت مسئولیت شهروندی برای تغییر را به دیگران یادآور شویم. چالش ما از این پس یافتن عرصه های جدید و روشهای خلاقانه برای فرهنگسازی خواهد بود. بگذاریم گوش آنها که نشنیده اند یا نخواسته اند بشنوند به شنیدن در مورد اهمیت نافرمانی مدنی برای تغییر قوانین ناعادلانه عادت کند.
قرار ما خیابان‌هایی که سهم ماست و پس می‌گیریم با پویش #پیاده_روی_بدون_حجاب
#چهارشنبه_های_سفید
#دوربین_ما_اسلحه_ما
#روز_دانشجو
#پلی_تکنیک
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.