از اینستاگرام مسیح علی‌نژاد
پاسخم به رسانه‌های نزدیک به حکومت که امروز در موردم آیه هم نازل فرمودند: یک عمر ما را با همین عذاب وجدان های مذهبی سرکوب و ساکت کردید هنوز هم با همین تاکتیک های کهنه می خواهید زنان را بترسانید تا در مقابل امر به معروف کنندگان و گشت ارشاد مقاومت نکنند....یعنی مذهبتان می‌گوید ما که در برابر فضولی و آزارِ شما می‌ایستیم دچار عذاب اللهی می‌شویم ولی شما که باعث آزار میلیونهای انسان شده‌اید به همراه همان یا قاریِ قرآن متجاوز‌تان به بهشت می روید؟‌ اگر چنین است به قول احمد شاملو: ای خداوندان ظلمت شاد! از بهشت گندتان ما را جاودانه بی نصیبی باد!
رسانه های اصولگرا امروز نوشتند: با یک نگاه اجمالی به کلیپ‌های منتشر شده از سوی مسیح علینژاد مشخص می‌شود در اکثر قریب به اتفاق این تصاویر یک یا چند شهروند عادی متذکر وضعیت خلاف عرف طرف مقابل می‌شوند که این نکته پیام‌های قابل توجهی به همراه دارد.
ثانیا تذکرات خودجوش مردمی حاکی از آن است که واجب بزرگی به نام امر به معروف و نهی از منکر هنوز در جامعه زنده و رایج است اگر چه با عتاب و پرخاشگری بی مورد و عوام فریبانه طرف مقابل مواجه شود.
خداوند متعال در آیه ۱۹ سوره مبارکه نور میفرماید:همانا کسانی که دوست دارند گناه و فحشا در میان مومنان شایع شود در دنیا و آخرت مورد عذابی دردناک قرار خواهند گرفت.
با یک نظر ساده به آیه کریمه فوق نکات حائز اهمیتی دریافت می‌شود از جمله اینکه اشاعه کنندگان فحشا و منکر در جامعه‌ی مومنین هم در دنیا و هم در آخرت مورد عذاب دردناک الهی قرار می‌گیرند باید در نظر داشت که این یک ادعای ساده و بی اساس از سوی یک روحانی یا فرد وابسته به جمهوری اسلامی نیست بلکه وعده حق الهی است و شکی در تحقق آن نیست .
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.